Pokud se chceme věnovat prvkům , které se při tvorbě zahrad využívají. Základní prvky japonských zahrad. Představme si nyní tři prvky, které japonské zahrady vytvářejí.
Zařadit zde můžeme kameny, štěrk a písek. Přirozenost, jednoduchost, neokázalost a prostota – to jsou základní prvky japonské zahrady.
Slouží hlavně k odpočinku, meditaci, uvolnění a . Japonskem inspirovanou. Harmonie, čistota, jednoduchost, symbolika a smysluplná kombinace přírodních prvků – asi . Povíme si nyní, které prvky jsou pro japonské zahrady nezbytné a jak jich využít. Voda by neměla chybět v žádné japonské zahradě. Upravit si zahradu v japonském stylu není problém, pokud máte cit pro řád.
Rostliny – zahrada může postrádat všechny výše popsané prvky , ale neobejde se bez rostlin. Pouze některé japonské zahrady jsou výjimkou.
Obě skupiny zahrnovaly všechny druhy zahrad , ty se však vyznačovaly určitými specifickými prvky v závislosti na tom, zda náležely chrámovému okrsku či světské . Maliníky se žlutými plody jsou sice atraktivní, ale žluté maliny nejsou tak. A hlavně: jejich pěstování je snadné, rostou v podstatě samy. Vy je musíte jen sklidit. U malin si můžeme vybrat plody červené nebo oranžové, dokonce i žluté. Maliny potřebují živnou, raději vlhčí ale propustnou půdu a umístění nejlépe na plném slunci.
Golden Everest BIO - žluté dvakrát plodící. Pokud chcete něco neobvyklého, zkuste žluté maliny , beztrnné ostružiny nebo malinoostružiník s obřími plody. Ostružina potřebuje oporu v . Autumn Bliss – hledáte-li vhodnou odrůdu na pěstování do nádob či.
Tady je nutné rozlišovat, zda se jedná o maliny jednou plodící nebo remontantní. Pěstování remontantních malin je však náročnější v tom, . Někdy se také nazývají stále plodící maliny a celkově potřebují prořezávat. Remontantní maliníky nesou nejčastěji červené nebo žluté plody, i když se . Ve Šlechtitelská stanici ve Velkých Losinách množí a pěstují maliníky a ostružiníky.
Maliny odrůdy Medea se sklízejí od srpna do prvních mrazíků.
Předností jsou velké, žluté , kuželovité plody se sladkou, ale méně aromatickou chutí než je u . Maliny lze pěstovat i bez opory, v tom případě zakracujeme nové výhony v cca. Poznáme ji tak, že listy rostlin mají žluté tečky nebo skvrny. Autor: Thinkstockphotos.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.