V létě konzumuje sýček obecný hlavně hmyz, dále i myši a drobní ptáci. Přes den loví takřka . Právě nedostupnost potravy během hnízdní sezóny je považována za . Potrava : hmyz, drobní hlodavci a ptáci. Převládají v ní sice hraboši a myši, ale ne takovým dílem jako u ostatních sov.
Hlavní potravou sýčků je hmyz, drobní ptáci a savci, i když složení potravy se během roku mění.
Pokles ploch pícnin, na něž je vázán výskyt hraboše, jakožto nejdůležitější položky v potravě sýčka , poklesl na jednu třetinu. Sortiment pěstovaných plodin se . Nedostatek potravy příčinou snižování početnosti sýčka obecného v Dánsku. Puštík obecný je aktivní výhradně v noci, ale u vchodu do hnízda se ukazuje i za slunných. Samice klade – vajec, podle nabídky potravy více či méně.
A světlo ve tmě láká hmyz, který je potravou sýčka. Pravda ovšem je, že u nás sýčků výrazně ubylo. Pokud se takové místo zastaví nebo nechá zarůst vysokou travou, sýček přijde o zdroj potravy.
Athene noctua) nesmírně chybí. Ornitologové upozorňují, že pro sýčky , ale i další . Aktivní jsou sýčci převážně za šera, kdy loví potravu. Ještě nedávno hojná sova sýček obecný je dnes na pokraji vyhynutí.
Ty teď umožňují hnízdění a chování sýčků obecných sledovat. Právě ve starověkém Řecku dosáhl sýček vrcholu úcty. Stal se symbolem moudrosti, . Mimo jiné jim škodí jedy používané proti hlodavcům, kteří jsou jejich hlavní potravou ale také nárůst početnosti jejich predátorů nebo automobilová doprava.
Popis: Velký jako kos. Počátkem dvacátého století byl sýček obecný nejhojnější druh sovy a na. Před necelými sedmdesáti lety byl sýček obecný běžným druhem sovy na území České republiky.
Díky tomuto procesu mu ubylo potravy. U nás se pro začátečníky hodí především poštolka obecná , káně lesní, káně. Sýček obecný patří do řádu sov, čeledi puštíkovitých, rodu sýčků. Jejich trus, chlupy, zbytky potravy a materiál ke stavbě hnízd přitahuje zase nové.
Hmotnost: 1- 2g. Sýčci ztratili vhodné prostředí pro hnízdění i lov potravy a přemístili se do lidských sídel.
Hlavní díl potravy tvoří především drobní hlodavci, nejčastěji je to hraboš polní.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.